Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Maarifliler GurmeKAL etkinliğiyle Beyoğlu esnafı arasında efsane oldu!
26 Nisan Pazar


26 Nisan 2015 Pazar günü saat 12:00'de Fransız Kültür'ün önünde buluşan Maarifliler başlarına ne geleceğinden habersiz bir şekilde tura başladı. 

İlk durak ara sokağa saklanmış, ancak lezzeti ile efsanevi Şimşek Pide idi. 

Peynirli-yumurtalı, kuşbaşılı ve peynirli pideler bir dakika içinde tüketildi ve bu an '91 mezunlarından Handem Baysal'ın selfie çubuğu ile ölümsüzleştirildi. 

Daha sonra İstiklal Caddesi'nin arka sokaklarında değişik lezzet durakları hakkında bilgiler alarak Murat Kelle Paça'ya doğru yol alan grup, burada gerçek bir sınav ile karşı karşıya kaldı. 

Daha önce hayatlarında hiç "şırdan" yememiş olan mezunlarımız "yemek ya da yememek, işte bütün mesele bu" diyerek, biraz tereddütle de olsa ilk lokmayı denediler. Sonuçta ısmarlanan şırdanlar bitti ve hatta üzerine işkembe çorbası dahi içildi. 

"Ön yargılarımızdan kurtulmak, yeni lezzetlere kapı açmanın ilk adımı" dersi alınarak bir sonraki durak olan Avam Kahvesi'ne doğru kısa bir yürüyüşe geçildi. 

Eğer siz de geçip giden zamana "dur" demek ve hayata kısa bir mola vermek istiyorsanız mutlaka bu kahveye uğrayın. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 16 değişik çeşit gazoz, bu gazozlara eşlik eden leblebi, 80li yılların unutulmaz oyunu Solitaire ve daha nice küçük sürpriz sizi bekliyor bu minik kahvede. 

Gazoz molasından sonraki kısa Tantuni ve söğüş kelle duraklarından sonra Çerkez mutfağının leziz ürünlerini tattığımız Fıccın'da biraz uzunca bir mola verdik. Çerkez mantısı nedir, nasıl yenir, çerkez böreği neye benzer, hepsini öğrendik. 

Yemeği hazmetmenin en iyi yolu kallavi bir Türk Kahvesidir diyerek hemen yan sokakta yer alan Mandabatmaz'a geçtik. Günün en sarsıcı anlarını burada yaşadığımızı söyleyebiliriz. Kahveye eşlik eden fal, herkesi şaşırtıp derin düşüncelere sevk etti. 

"Artık tek lokma dahi yiyemem" diyen mezunlarımız dönüş yolunda İnci Profiterol'un cazibesine "hayır" diyemeyerek günü tatlı bir şekilde bitirdi. 

Bir sonraki "gurme" turunu tam güne yayma ve içine tarihi/kültürel mirasları da katma kararı alan martılar keyifli bir şekilde dönüş yoluna koyuldular. 

 

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi